Împreună împlinim dorul Maicii Siluana pentru mănăstire

Planul mănăstirii ce urmează a fi construită

Dragii noștri,

Pe 8 iunie 2022 se împlinește un an de la despărțirea de Maica Siluana. Pe 4 iunie va fi pomenirea de un an a Maicii, la care vă invităm să ne fiți alături.

Pentru a împlini proiectul anunțat de către Mitropolitul Teofan la înmormântare acum un an, acela de a construi o mănăstire a obștii, după cum a fost dorința Maicii Siluana, vă transmitem rugămintea de a ne sprijini financiar. În acest scop am deschis următoarele conturi:

1. Cont în RON: beneficiar MANASTIREA SF SILUAN ATONITUL - IASI, IBAN: RO61RNCB0178161732120005

2. Cont în EUR: beneficiar MANASTIREA SF SILUAN ATONITUL - IASI, IBAN: RO34RNCB0178161732120006, SWIFT: RNCB RO BU

3. Cont în USD: beneficiar MANASTIREA SF SILUAN ATONITUL - IASI, IBAN: RO07RNCB0178161732120007, SWIFT: RNCB RO BU

Puteți dona online aici.

În prezent, planul de construire a ansamblului monahal este finalizat și sunt în desfășurare lucrările de întocmire a Planului urbanistic zonal.

Actualmente, obștea mănăstirii este găzduită cu mărinimie, de 14 ani, de către Parohia „Nașterea Maicii Domnului” Talpalari.

Mănăstirea ce va fi construită va include și spații pentru desfășurarea în continuare a activităților de formare și consiliere de care beneficiază numeroase persoane.

Vă mulțumim pentru ajutor și susținere și vă pomenim cu drag!

Obștea Mănăstirii Sfântul Siluan Atonitul din Iași