Cumpărând calendarul „Un gând pe zi din înțelepciunea Maicii Siluana”, contribuiți la construirea Mănăstirii

La Editura Doxologia a apărut, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Mitropolit Teofan, calendarul creștin-ortodox „Un gând pe zi din înțelepciunea Maicii Siluana”. Banii obținuți din vânzarea acestui calendar vor fi folosiți exclusiv la construirea Mănăstirii noastre și a Centrului de Formare și Consiliere.

Vă anunțăm cu bucurie faptul că la Editura Doxologia a Mitropoliei Moldovei și Bucovinei a apărut, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Mitropolit Teofan, calendarul creștin-ortodox „Un gând pe zi din înțelepciunea Maicii Siluana”.

Este un calendar de birou, legat cu arc, conținând 365 de pagini (format 16x14 cm), în care am căutat să cuprindem pentru fiecare zi a anului câte o părticică din înțelepciunea și din bucuria Maicii noastre. Fragmentele sunt alese din cărțile și din răspunsurile oferite de Maica Siluana pe site-ul Centrului de Formare și de Consiliere Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil, astfel încât să ne vină zilnic în ajutor spre a ne aminti și a pune în lucrare învățătura inspirată de Duhul pe care ne-a transmis-o Maica: cum să trăim cu Domnul, cum să învățăm zi de zi „Bucuria care nu se ia de la noi”, să punem mereu începutul cel bun, să fim pe Cale, să cultivăm dorul de Dumnezeu și trăirea în prezența Lui.

Ilustrațiile din calendar sunt realizate de doamna Elena Murariu, unul dintre cei mai cunoscuți pictori și iconari români contemporani.

Important de menționat este faptul că banii obținuți din vânzarea acestui calendar vor fi folosiți exclusiv la construirea Mănăstirii noastre și a Centrului de Formare și Consiliere, într-un loc din apropierea Iașului. A fost dorința Maicii, iar cu binecuvântarea IPS Teofan, cu ajutorul lui Dumnezeu și sprijinul dumneavoastră, o vom împlini. Cumpărând acest calendar, contribuiți la construirea Mănăstirii.

Cum puteți cumpăra calendarul?

1. Online, folosind cardul bancar (click aici).

2. Trimițând un email la adresa pangarsfantulsiluan@gmail.com în care să specificați numele complet (din buletin), adresa de livrare, adresa de facturare (dacă diferă de cea de livrare), numărul  de telefon (pentru curier) și numărul de exemplare pe care doriți să le cumpărați. ​​În acest caz, plata se va face ramburs, la primirea coletului.

3. Dacă sunteți din Iași: de la sediul mănăstirii noastre - Strada Talpalari, nr. 12.

4. De la pangarul Bisericii „Nașterea Maicii Domnului” Talpalari din Iași.

Prețul calendarului este 150 lei.

Vă mulțumim și Dumnezeu să vă dăruiască Bucurie Sfântă!